POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

PODSUMOWALIŚMY IV KONGRES I ZAPRASZAMY NA PIĄTY

Kategoria: Wieści | Dodane 02.06.2017 o godzinie 13:24 przez Redakcja


IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki przeszedł już do historii. Uczestniczyło w nim łącznie ponad 400 osób, wliczając dyplomatów, gości honorowych oraz uczestników konferencji naukowych, Dnia Indyjskiego, Dnia Kurdyjskiego i pokazów filmowych. Udział ponad 20 dyplomatów, w tym 8 ambasadorów państw azjatyckich, dobitnie wskazuje, że ranga organizowanego przez nas Kongresu ciągle rośnie. Cieszy nas fakt, że do grona patronów – oprócz dotychczasowych: ministra spraw zagranicznych, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, wojewody kujawsko-pomorskiego, prezydenta Torunia, rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz starosty powiatu toruńskiego – dołączył minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Obecnie rozpoczynamy prace redakcyjne nad edycją materiałów zgromadzonych w trakcie IV Kongresu. Z naszych analiz wynika, że zostaną one opublikowane w przynajmniej 10 tomach. Zachęcamy autorów do jak najszybszego przesłania nam ostatecznej wersji artykułów.

W czasie ostatniego posiedzenia Komitetu Organizacyjnego ustalono, że V Międzynarodowy Kongres Azjatycki odbędzie się w Toruniu w dniach 23–25 maja 2018 roku. Najpóźniej we wrześniu zacznie działać strona internetowa V Kongresu, a tym samym możliwe stanie się zgłaszanie udziału w tym wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!