POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Poniedziałek, 22 stycznia 2018 @ 15:34 Redakcja

O możliwościach wznowienia współpracy Wydawnictwa z Ambasadą Serbii w Warszawie prezes dr Adam Marszałek rozmawiał z ambasadorem tego kraju w Polsce JE Nikolą Zurovacem.

Piątek, 19 stycznia 2018 @ 13:50 Redakcja

Na zaproszenie Wydawnictwa przebywał w Toruniu prof. Miao Yanbo z Pekinu. Po rozmowach z kierownictwem naszej oficyny prezes Halina Marszałek wydała na jego cześć kolację, w której uczestniczyli małżonka Pana Profesora Izabela oraz studiujący w Toruniu jego młodszy brat Janek Miao.

Środa, 17 stycznia 2018 @ 15:33 Redakcja


Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazał się najnowszy tom opowiadań Bogumiła Drogoroba pt. Miedzą gnał czarny pies. Zbiór liczy 27 utworów.

Bogumił Drogorób znany jest w społeczności Pomorza i Kujaw ze swej działalności dziennikarskiej. Przez długie lata mieszkał w Toruniu, kierował lokalnym działem „Gazety Pomorskiej”, dwadzieścia lat temu zaczął robić to samo, tworząc oddział GP w Brodnicy i informując o życiu wsi, miast oraz miasteczek powiatu brodnickiego i nowomiejskiego.Obecnie jest dziennikarzem i redaktorem w tygodniku „Super Brodnica”. Jako autor zadebiutował w 1987 roku zbiorem opowiadań pt. Biuro pisania podań. Potem przyszedł czas na tomy pt. Czysty zapis oraz Idąc. Opowiadania na drogę.

Wtorek, 16 stycznia 2018 @ 12:28 Redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek we współpracy z Foreign Languages Press rozpoczęło edycję znakomitej serii wydawniczej zatytułowanej Literatura Chińska XXI Wieku. Dotychczas opublikowano sześć tomów. Każdy z nich składa się z kilkunastu opowiadań najwybitniejszych współczesnych chińskich pisarzy. Seria ma jednolitą szatę graficzną, której autorem jest Krzysztof Galus

Poniedziałek, 15 stycznia 2018 @ 14:52 Redakcja

Miło nam poinformować, że prezes Marszałek Publishing Group oraz Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr Adam Marszałek za rozwijanie kontaktów z Azją otrzymał nominację Kapituły Redakcji „Gazety Pomorskiej” do tytułu „Osobowość Roku 2017” w kategorii „Biznes”.

Zapraszamy do głosowania SMS-owego (wiadomość o treści BIZ.65 pod numer 72355).

fot. www.pomorska.pl

Piątek, 12 stycznia 2018 @ 13:02 Redakcja

Mirosława Gajek była organizatorką wieczoru kolęd, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób z Torunia i wielu innych miejscowości. Wśród gości byli: Krystyna i Michał Zalescy, Halina i Adam Marszałkowie...

Czwartek, 11 stycznia 2018 @ 15:53 Redakcja

 

O możliwości nawiązania współpracy pomiędzy Wydawnictwem Adam Marszałek a toruńskimi „Nowościami” i „Expressem Bydgoskim”˜ rozmawiały dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak i reprezentująca oba tytuły prasowe Michalina Kolano.

Wtorek, 9 stycznia 2018 @ 09:33 Redakcja

W siedzibie Towarzystwa Azji i Pacyfiku odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie sekretarzy V Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Głównymi tematami zebrania były stan przygotowań do tego największego w środkowowschodniej części Europy wydarzenia naukowego oraz plan działania na kilka najbliższych miesięcy. W spotkaniu, które prowadził dr Adam Marszałek, uczestniczyli: dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek Iwona Nadolska-Bartosiak oraz sekretarze (od lewej): Kamila Rezmer, Agnieszka Zakościelna, Daria Ostrowska, Ahmet Burak, Karolina Targus, Katarzyna Amrozy i Natalia Gburzyńska. V Kongres odbędzie się w Toruniu w dniach 9–11 maja 2018 roku.

Poniedziałek, 8 stycznia 2018 @ 14:52 Redakcja

Z interesującą propozycją wydania tomiku wierszy zatytułowanego Zwierzęta. Wiersze dla dzieci gościła w Wydawnictwie MADO Mirosława Irena Waszak z Radziejowa. W rozmowie z redaktorem Pawłem Sołtysińskim przedyskutowała warunki edycji. Zaproponowała, żeby ilustracje do książki przygotował zaprzyjaźniony z nią artysta Mateusz Kwiatkowski. W rozmowie uczestniczył także Bronisław Waszak, małżonek Autorki.

Czwartek, 4 stycznia 2018 @ 10:42 Redakcja

Od wielu lat trwa intensywna współpraca Marszałek Publishing Group z partnerami z Kazachstanu oraz Ambasadą tego kraju w Polsce. Jej efektami są m.in. organizacja wspólnych seminariów czy liczne publikacje książek, takich jak opublikowana w ostatnim czasie praca pod redakcją Andrzeja Bisztygi i Piotra Zientarskiego Kazachstan-Polska. Wybrane zagadnienia ustrojowe, społeczne i edukacyjne.
Wspomniana kooperacja została zainicjowana kilka lat temu przez ambasadora Yerika Utembayeva, a obecnie jest kontynuowana przez JE Margulana Bajmukhana.
Zarówno Ambasada, jak i kazachscy uczeni aktywnie uczestniczą w organizowanym co roku przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku i Wydawnictwo Adam Marszałek Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim. Podczas ostatniego spotkania Pan Ambasador zadeklarował prezesowi TAiP dr. Adamowi Marszałkowi swój udział w V edycji tego wydarzenia oraz kontynuację ścisłej współpracy z Towarzystwem oraz Wydawnictwem.

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 86