Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

TEATR.jpg

W Łysomicach gościł Wojciech Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia, który podjął się realizacji spektaklu teatralnego opartego na książkach Zuzanny Kawy o przygodach młodej detektyw Ani Wood. 

Kontynuuj czytanie

gloria.jpg

Bolesław Kurek, dyrektor Świdwińskiego Ośrodka Kultury Zamek, w uznaniu zasług dla kultury świdwińskiej wręczył dr. Adamowi Marszałkowi dyplom honorowy Gloria Cultura.

Kontynuuj czytanie

chinacom1.jpg

Time Marszałek Group we współpracy z Wydawnictwem Literatury i Sztuki z Anhui (Anhui Literature and Art Publishing House) przygotowało miniserię wydawniczą „China.com”. Niewielkie tomy skupiają się na pięciu zagadnieniach dotyczących kultury Chin: historii, literaturze, wojnach, geografii oraz sztuce. Każdy z tomów prowadzi czytelnika przez kolejne okresy w dziejach tego kraju, prezentując najważniejsze fakty, postaci i dzieła lub wydarzenia z nimi związane.

Kontynuuj czytanie

al1.jpg

W leżącej w centrum Lidzbarka Warmińskiego Oranżerii Kultury – jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc Warmii, dawnej siedzibie biskupa Ignacego Krasickiego, „księcia poetów polskich” – odbyła się promocja dwóch książek autorstwa Zbigniewa Grochowskiego poświęconych historii miasta i powiatu lidzbarskiego. Prowadząca spotkanie dyrektor Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej Anna Puszcz oraz występujący po niej: burmistrz Jacek Wiśniowski, dr Adam Marszałek i prof. Krzysztof Mikulski podkreślili ogromny wysiłek włożony przez autora w przygotowanie publikacji.

Kontynuuj czytanie

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart